Microsoft obiecuje, że przez święta naprawi problem z SVCHOST

Windows XP nie należy do nowych systemów operacyjnych, jednak jeszcze przez kilka miesięcy jest wspierany przez swojego twórcę. Ten jednak od dłuższego czasu nie potrafi się uporać z problemem z SVCHOST. Pierwotnie bug miał być załatany w ramach Patch Tuesday w listopadzie. Teraz Microsoft obiecuje, że będzie nad tym pracować podczas okresu świątecznego.

Proces SVCHOST odpowiada za aktualizacje systemu. Problem przejawia się w tym, że stara się on wyszukać aktualizacje, które w rzeczywistości nie istnieją. W tym też czasie procesor jest zmuszany do intensywnej pracy na pełnych obrotach, pożerając tym samym wszystkie zasoby systemowe. Jest to zatem niezwykle poważny błąd, który już dawno powinien zostać załatany. Tak się jednak nie stało.

Kolejną datą, jaką wyznaczył sobie Microsoft, jest okres świąteczny. Doug Neal, jeden z programistów firmy powiedział, że w końcu znaleziono przyczynę problemu, a jego rozwiązanie jest bardzo blisko. Przy okazji nadmienił, że bug z SVCHOST jest nadrzędnym priorytetem jego zespołu. Musi on zostać załatany przed zakończeniem wsparcia dla Windows XP, które nastąpi w kwietniu.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *