Skype został przeniesiony do chmury

Microsoft poinformował, że Skype działa teraz na Windows Azure, czyli usłudze sieciowej przystosowanej do działania w chmurze. Tym samym gigant z Redmond pozbył się starej infrastruktury, która nie oferowała zabezpieczeń na miarę aktualnych trendów.

Skype działa już na Windows Azure, natomiast w najbliższym czasie przeniesiony zostanie SkyDrive. Z chmury Microsoftu korzysta również Office 365, a po części także Xbox Live oraz Xbox One. Jest to krok w dobrą stronę pod względem bezpieczeństwa i prywatności samych użytkowników.

Dzięki wykorzystaniu nowej technologii, konwersacje użytkowników są lepiej zabezpieczone przed rządową inwigilacją. Microsoft planuje również wprowadzić 2048-bitowe szyfrowanie danych przed końcem 2014 roku. Podobnie jak inne firmy – Google i Facebook, gigant z Redmond chce większej przejrzystości w działaniach rządu i lepszego zabezpieczenia informacji na temat własnych użytkowników.

Warto nadmienić, że nie wszystkie usługi Microsoftu zostaną przeniesione na Windows Azure. Bing, Outlook, Hotmail oraz część Xbox Live prawdopodobnie pozostaną na serwerach dedykowanych.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *