Nowy szef Microsoftu zostanie wyłoniony na początku przyszłego roku

Pod koniec sierpnia Steve Ballmer ogłosił, że odchodzi na zasłużoną emeryturę. Od tego czasu w branży co chwilę pojawiają się plotki, kto zostanie kolejnym szefem Microsoftu. Wśród kandydatów znajduje się między innymi Stephen Elop (CEO Nokii) i Alan Mulally (CEO Forda). Jednak ostateczna decyzja o powołaniu nowej władzy zapadnie dopiero na początku przyszłego roku.

Taką informację przekazał nam John Thompson za pośrednictwem bloga Microsoftu. Oznajmia on między innymi, że proces wyboru jest już na bardzo zaawansowanym etapie. W szranki stanęło ponad 100 kandydatów. Z większością z nich zarządowi udało się porozmawiać. W taki sposób wyselekcjonowano grupę 20 osób, które odznaczają się niesamowitymi umiejętnościami i doświadczeniem. I to właśnie z nich wyłoniony zostanie przyszły CEO Microsoftu.

Nastąpi to jednak dopiero na początku przyszłego roku. Wielu spekulantów oczekiwało, że nowy szef zostanie ogłoszony jeszcze w 2013 roku. W przypadku tak ogromnej firmy, która dostarcza oprogramowanie praktycznie na większość komputerów na całym świecie, pośpiech jest jednak niewskazany. Nowy CEO zadecyduje bowiem o przyszłości firmy i kierunku, w którym ona podąży.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *