Użytkownicy Windows 8 szukają możliwości przesiadki na Windows XP

Niedługo po tym, jak Microsoft wydał Windows 8, na oficjalnym forum pojawił się wątek dotyczący skarg i nielogiczności w nowym systemie amerykańskiej firmy. Aktualnie rozmowa liczy już ponad 1000 wypowiedzi, które rozpisane zostały na 100 stronach. Wśród nich można znaleźć także te wyrażające chęć ponownej przesiadki na Windows XP.

Windows 8 nie jest pozbawiony błędów i wie o tym każdy świadomy użytkownik systemu. Niektórym kafelkowy interfejs bardziej przypadł do gustu, innym mniej. Dopiero aktualizacja 8.1, która miała miejsce pod koniec października, rozwiązała wiele kwestii i sprawiła, że najnowsze dziecko Microsoftu w końcu jest przystępne dla zwykłego użytkownika. Możliwość startu systemu bezpośrednio do pulpitu i powrót przycisku start to jedne z nielicznych udogodnień.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z aktualnego stanu Windows 8.1. Część użytkowników na oficjalnym forum wyjawia nawet chęć ponownego przejścia na Windows XP, twierdząc, że wolą sprawdzone rozwiązania od eksperymentu, jakim są kafelki. Jeden z oburzonych użytkowników pisze: „Nie mamy ochoty marnować naszych sił na sprawianie, by Windows 8 wyglądał i zachowywał się jak Siódemka lub co gorsza – kupować oprogramowanie zewnętrznych firm, które zrobią to, co Microsoft powinien był wykonać we własnym zakresie.”

Niezadowolenie internautów jest dość spore. Niektórzy ze względu na problemy z intuicyjnością Windows 8, zagrozili przesiadką na konkurencyjny system firmy Apple. Z pewnością wiele głosów to przejaw nagłej złości, choć nie ulega wątpliwości, że część opcji mogłaby być ulokowana nieco lepiej.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *