Microsoft: udziały na rynku mobilnym w USA spadają

W połowie listopada ubiegłego roku informowaliśmy o poprawie sytuacji Microsoftu na rynku mobilnym. Analitycy zgodnie zapowiadali, że Windows Phone powoli przejmować będzie część udziałów należących do Google i Apple. Patrząc jednak po najnowszych danych dotyczących rynku amerykańskiego, sytuacja przedstawia się wręcz odwrotnie.

Dane zaprezentowane przez serwis comscore obejmują trzymiesięczny okres pomiędzy sierpniem a listopadem ubiegłego roku. Nawet pomimo faktu, że Microsoft wraz z Nokią i HTC wypuścił nowe urządzenia z Windows Phone 8, nie udało się zyskać nowych klientów. Przeciwnie, w okresie tym zainteresowanie spadło o 0,6%, dając w listopadzie 3% udziałów. Biorąc pod uwagę, że zakładano zbliżenie się do RIM, które w tym samym okresie kontrolowało 7,3% rynku, wynik okazał się znacznie poniżej oczekiwań. Jak prezentują się pozostali konkurencji? O tym możecie przekonać się z poniższej prezentacji graficznej.

osrank2012

Przed gigantem z Redmond jeszcze długa droga na ujarzmienie tej części rynku. Pytanie tylko, czy faktycznie obecność Microsoftu w sektorze mobilnym okaże się z perspektywy czasu dobrym posunięciem. Kolejne raporty stopniowo z pewnością dadzą nam odpowiedź.

Źródło: Comscore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *