Microsoft ujawnia nowy patent zdalnego sterowania

Na dzień dzisiejszy sprzedano już prawie 100 mln konsol Microsoftu (Xbox oraz Xbox 360). Nie dziwi zatem fakt, że Microsoft poważnie podchodzi do rozwoju marki Xbox, stawiając ją obok Windowsa czy Skype’a. Obecnie nazwa wychodzi już daleko poza rynek konsol. Przykładem jest choćby usługa Xbox Music, która zastąpiła Zune Music, czy Xbox Smart Glass. Microsoft ujawnił właśnie nowy patent, który ma szansę jeszcze bardziej powiązać w świadomości klientów poszczególne usługi firmy z Redmond.

Niedawno Microsoft wykupił firmę R2 Studios, do której należał interesujący patent. Chodzi mianowicie o specjalną technologię zdalnego sterowania, która umożliwić ma kontrolę wielu urządzeń za pomocą jednego kontrolera. Jak donosi serwis GeekWire, przejęcie firmy zostało przemyślane pod kątem rozwoju nowej konsoli, która jednak będzie obsługiwać rozmaite urządzenia oraz usługi powiązane z kontem Microsoftu. Nie podano jeszcze czy będzie to specjalny kontroler, czy też technologia będzie wprowadzana do poszczególnych urządzeń. Wiadomo z kolei, że będziemy mogli sterować m.in. komputerem, telewizorem, monitorem lub urządzeniami mobilnymi.

r2patent

Obecnie brak informacji dotyczącej daty wprowadzenia na rynek nowego patentu. Niewykluczone jednak, że pojawi się wraz z następcą konsoli Xbox 360. Trzeba przyznać, że marka Xbox rozwija się w błyskawicznym tempie. Analitycy szacują już, że za kilka lat może nawet zastąpić nazwy innych popularnych usług jak choćby Skype czy Bing, jednak są to póki co wstępne prognozy.

Źródło: GeekWire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *