Microsoft ujawnił aktualną liczbę użytkowników Windows 10

Yusuf Mehdi, wiceprezes działu Windows & Devices, wyjaśnił na blogu, że instalowanie Windows 10 przez użytkowników znacznie przyspieszyło. “W rzeczywistości nowy system nadal ma najszybszą trajektorię wzrostu instalacji w porównaniu do każdej poprzedniej wersji Windows.” – powiedział Yusuf Mehdi.

“Nasz najnowszy system operacyjny wyprzedza Windows 7 prawie o 140 procent i Windows 8 o niemal 400 procent” – dodał wiceprezydent działu Windows&Devices.

Dodajmy jeszcze, że Windows 10 można uaktualnić za darmo aż do lipca 2016 roku. Ostatni raz przedstawiciel Windows komentował stan instalacji nowego przeboju Microsoftu na komputerach użytkowników, w październiku, kiedy to Tery Myerson oświadczył, że Windows 10 ma już 110 mln odbiorców. Dwa miesiące wcześniej oficjalna liczba posiadaczy “dziesiątki” wynosiła 75 mln.

Firma z Redmond podała również zestaw dodatkowych statystyk. Z wymienionej liczby 200 mln zainstalowanych kopii Windows, aż 22 miliony trafiły na komputery firmowe. Tylko w grudniu nowy system przyniósł 4,5 więcej pieniędzy na urządzenie niż Windows 8. Ponadto w ostatnim miesiącu 2015 roku Windows 10 był używany przez ludzi w łącznym czasie 11 mld godzin. Zanotowano również dwukrotny wzrost transakcji w Windows Store.

Zapewne to jeszcze nie koniec triumfalnego pochodu Windows 10…

Źródło: gamespot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *