Microsoft ujawnił ceny Windows 7

Microsoft oficjalnie ogłosił ceny detaliczne systemu Windows 7. Koszt zakupu oprogramowania będzie porównywalny, a w niektórych przypadkach nawet tańszy w stosunku do Windows Vista. Konsumenci w Stanach Zjednoczonych od piątku 11 lipca będą mogli nabyć specjalne uaktualnienia w ramach przedsprzedaży. Aktualizacja do Windows 7 Home Premium będzie dostępna w cenie 49 dolarów natomiast edycja Professional wyceniona została na 99 dolarów. Oferta dotyczy aktualizacji z Visty oraz Windows XP. Oferta ograniczona jest czasowo oraz ilościowo jednak na chwilę obecną nie ma żadnych konkretnych danych, nie wiadomo również czy przedsprzedaż pojawi się w Europie.

Gdy 22 października system trafi do oficjalnej sprzedaży ceny uaktualnień Windows 7 będą kształtowały się następująco: Home Premium – 119 dolarów, Professional – 199 dolarów oraz 219 dolarów za Ultimate. W przypadku wersji Home Premium aktualizacja będzie o 40 dolarów w stosunku do Visty. Również pełne wersje system będą nieco tańsze: Windows 7 Home Premium – 99 dolarów, Professional – 299 dolarów, Ultimate – 319 dolarów.

Na Starym Kontynencie Windows 7 będzie sprzedawany jedynie w specjalnej wersji “E” (edycja bez przeglądarki Internet Explorer). Wydanie to będzie wymagało wykonania nowej “czystej” instalacji. W związku z tym Microsoft zdecydował się sprzedawać pełne wersje produktu w cenie uaktualnienia. Tym samym użytkownicy z Europy będą mogli nabyć system znacznie taniej. Światowa premiera Windows 7 odbędzie się 22 października w 14 krajach – co ważne wśród nich znalazła się również Polska! System pojawi się w pozostałych 22 językach nieco później bo 31 października.

Źródło: CNET

3 thoughts on “Microsoft ujawnił ceny Windows 7

  1. Ogólnie rzecz biorąc ten artykuł został napisany z literówkami i błędami stylistycznymi. Nic nie mówi, np: “W przypadku wersji Home Premium aktualizacja będzie o 40 dolarów w stosunku do Visty.”… ale “40 dolarów” co?? Tańsza, droższa?
    Ponadto różnica w cenie między Professional a Ultimate wynosi tylko 20 dolarów? Żart?

  2. Noo, coś tu nie gra. No bo wg. informacji podanej w artykule to cena pełnej wersji będzie niższa niż aktualizacji. To ktokupi aktualizaję i po co, jak za zwykły zakup zapłaci mniej?

  3. Czyli mam rozumieć, że w Polsce Win 7 będzie kosztował znacznie mniej niż obecnie Vista na Allegro?Szczerze mówiąc nie wierzę w to, że najnowszy produkt będzie w cenie dinozaura XP…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *