Nowe pudełko Windows 7

Microsoft chce aby Windows 7 był lepszy od swojego poprzednika na wielu płaszczyznach. Dowodem na to jest nowe pudełko które pozbawione zostało skomplikowanego sposobu otwierania jakie znamy z Visty.

Opakowanie Windows Vista oraz Office 2007 było zupełną nowością nie tylko w kwestii kształtu ale i sposobu otwierania. Microsoft zaprojektował je aby utrudnić proceder rozpowszechniania nielegalnych, pudełkowych wersji systemu. Jednak sam proces otwierania okazał się na tyle trudny, że koncern musiał wydać zestaw pomocnych instrukcji. Wraz z premierą Windows 7 ma to się zmienić. Pudełko zachowa dotychczasowy kształt jednak sposób otwierania będzie przypominał ten znany ze standardowych pudełek z płytami DVD. Nowe opakowanie będzie zawierało jedynie nośnik z systemem oraz broszurę szybkiego startu (Getting Started Guide). Microsoft zapowiedział, że box będzie o 37% lżejszy i bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu ze swoim poprzednikiem.

Źródło: CNET News

10 thoughts on “Nowe pudełko Windows 7

  1. Polacy mają we krwi narzekanie. nc. Wypowiadają się ci co pewnie nawet nie wdzieli dobrze na oczy tego systemu. Ja od miesiąca korzystam z 7RC i trudno mi się do czegokolwiek doczepić. System jest dopracowany, stabilny, estetyczny i wygodny w użyciu. Ale cóż… jakby Polak nie narzekał to by powiedzieli że imigrant 😛

  2. Przyczepiliście się do tego pudełka, jakby to od niego zależało, czy system będzie dobry, (a raczej taki będzie), czy nie. Na dodatek uprościli otwieranie, użyli pudełka takiego jak zwykłe do filmów DVD (po prostu zwykłe pudełko). Chodzi też o pierwsze dobre wrażenie, to opakowanie takowe wywołuje, a co do woreczka, to… bez komentarza.Niektórym nigdy się nie dogodzi.

  3. Obawiam się, że ten artykuł prezentuje podejście Microsoft do swoich produktów. Wzornictwo i stylistyka kosztem użyteczności. Np. takie Office 2007 może dla laika jest fajne, świetnie wygląda i w ogóle, ale jak trzeba się dogrzebać do poważniejszych opcji to człowieka krew zalewa!

  4. boshe ci to wymyslo…dla mnie plytka by mogla by byc w woreczku jednorazowym byle by bylo po jako cholere oni projektujo jakies daremne pudelka..phii i tak zazwyczja takie wazne tego typu programy mam schowane… -. – i jeszcze na dodatek koszt tego bedzie wyzszy poniewaz za to samo pudełko trza tez zapłacic

  5. Jak dla mnie to system ten mógłby być nawet w kopercie poniewarz po instalacji i tak go potem schowam. Ale jeżeli nie będzie się trzeba tak męczyć jak przy viście to OK.

  6. super! yeah! teraz bede mógł to nosić ze sobą codziennie ) btw kogo obchodzi jakie pudełko? na cholere to komu? po co o tym pisać? haha

  7. Bravo! Nareszcie proste otwieranie pudełka!Panowie inżynierowie poświęcili wiele uwagi na samo opakowanie – a jak z jakością tego co w środku,takie samo gówno jak Vista?Dziękuję! Zostaję przy Windows XP.

  8. MS do tworek czub landia welcome to. Robić skomplikowane otwarcie pudełka by ograniczyć lewe wersje pudełkowe haahaaha Potem zmieniać pudełko nowego systemu na łatwiejsze w obsłudze i nazywać to w domysle postępem. Niech się leczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *