Microsoft ułatwia życie twórcom aplikacji

Microsoft zwraca szczególną uwagę na aplikacje dedykowane Windows 8 oraz Windows Phone 8, chcąc rozwijać swoją platformę. Gigant z Redmond dba nie tylko o klientów, ale także o twórców oprogramowania. W ostatnim tygodniu wprowadził kilka usprawnień sprawiających, że wrzucanie nowej aplikacji jest o wiele przyjemniejsze.

Do tej pory po naciśnięciu przycisku „Zatwierdź” deweloper nie miał możliwości edytowania swojej aplikacji. Rushmi Malaviarachchi poinformował na Windows Phone Developer Blog, że zmieniono tę funkcję, aby producent miał możliwość anulowania procesu weryfikacji w momencie, gdy zauważył niewielki błąd w swoim oprogramowaniu. Była to jedna z najczęściej składanych sugestii związanych z funkcjonowaniem Dev Center.

Oprócz tego Microsoft wprowadził możliwość obracania zdjęć podczas dodawania. W przypadku, gdy aplikacja obsługuje większą ilość rozdzielczości ekranu, wystarczy wrzucić największą z nich, a skrypt sam przetworzy resztę.

Rozwiązania tu wprowadzone to oczywiście drobnostki. Piszemy jednak o tym z jednego względu. Chcemy pokazać, jak bardzo Microsoftowi zależy na popularyzowaniu swojej platformy z aplikacjami. Tworząc narzędzie przystępne dla każdego, na pewno robi kolejny krok w walce z największymi konkurentami – App Store i Google Play.

Źródło: Windows Phone Developer Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *