Microsoft ulepsza Skype dla Windowsa 10

Skype Windows 10

Microsoft wprowadza zestaw ulepszeń i poprawek do nowej wersji Skype dla Windowsa 10. Dodaje w nim sporo funkcji, których użytkownicy chcieli. Bazuje przy tym na opiniach, jakie otrzymywał od niezależnych użytkowników komunikatora. Jedną z nowości jest możliwość zminimalizowania programu do obszaru powiadomień.

Jak mówi Microsoft, Skype będzie mógł być teraz minimalizowany do obszaru powiadomień. Jego ikona będzie tam wyświetlana w trakcie działania programu, a odpowiedni znaczek poinformuje o nieprzeczytanych wiadomościach. Nowość ta póki co testowana jest w wersji programu 8.36.76.38 dostępnej dla systemu Windows 10 Insider.

Skype w obszarze powiadomień

Firma dodała również parę ciekawych opcji związanych z wyświetlaniem informacji o aktywności użytkownika (czy jest on aktywny, czy nie, oraz kiedy był ostatnio dostępny). Te zmiany będą dotyczyć wszystkich platform, nie tylko systemu Windows 10. W przyszłych aktualizacjach mają być one dopracowywane – będzie można między innymi zarządzać wyświetlaniem informacji o swojej ostatniej aktywności.

Zmiany są dostępne w programie Windows Insider i zapewne w niedalekiej przyszłości trafią do stabilnej wersji programu.

Źródło: Softpedia via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *