Windows 10 – tworzenie własnych akcji bazujących na Microsoft Flow?

Windows 10

Windows 10 oferuje zestaw szybkich akcji dostępnych z rozwijanego z paska zadań Centrum Akcji. Ich liczba jest jednak ograniczona i raczej niewielu jest użytkowników, którzy regularnie korzystają z funkcji takich jak tryb samolotowy czy hotspot. To jednak może się zmienić, bowiem Microsoft planuje umożliwić użytkownikom tworzenie własnych akcji bazujących na Microsoft Flow.

Każdy flow przez nas stworzony będzie mógł otrzymać własny, oddzielny przycisk w Centrum Akcji. Ich liczba teoretycznie ma być nieograniczona. Pozwoli to wielu osobom przyspieszyć pracę poprzez jej automatyzację – zwłaszcza, jeśli polega ona na powtarzalnych czynnościach.

Ale nie tylko użytkownicy będą mogli dodawać własne akcje do panelu rozwijanego z paska zadań. Gigant z Redmond planuje udostępnić tę funkcję również deweloperom. Oni również będą mogli dodawać szybkie akcje powiązane ze swoim oprogramowaniem, dzięki czemu użytkownicy stale korzystający z danego programu będą mogli pracować jeszcze efektywniej. 

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowa opcja zostanie wdrożona do systemu. Microsoft może dodać ją niespodziewanie do wersji rozwojowej w programie Windows Insider. Wtedy jest szansa, że pojawi się ona już wiosną w wersji 19H1. Równie prawdopodobne jest jednak, że gigant z Redmond poczeka do testów kolejnej wersji Windowsa, która powinna pojawić jesienią przyszłego roku.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *