Microsoft uruchamia IE6countdown.com

Biorąc pod uwagę, że Internet Explorer 6 jest przeglądarką starej generacji, powolną i nieodpowiednio zabezpieczoną, zastanawiać się można, dlaczego jeszcze 12% internautów na świecie używa właśnie starego IE6. Microsoft utworzył specjalną stronę internetową, której celem jest promocja… likwidacji IE6.

Internet Explorer ma już 10 lat! To wiek spory dla samochodu, a co dopiero dla przeglądarki! Przestarzała technologia, narażenie na zagrożenia w sieci… “Jest rok 2011, obowiązują nowe standardy w sieci, it’s time to say goodbye” – piszą autorzy strony. Celem Microsoftu jest zmniejszenie udziału przeglądarki do jednego procenta.

Skąd wzięła się liczba 1%? Nie ma sztywnej granicy, która spowoduje, że programiści zaczną ignorować starszą wersję przeglądarki. Można jednak stwierdzić, że taki odsetek zepchnąłby IE6 na dalszy tor – programiści i webmasterzy przestaliby się przejmować starą, niepopularną wersją tworząc strony pod nowsze przeglądarki.

Internet Explorer 9 jest już blisko. Tymczasem “szóstka” jest wciąż bardzo popularna w Azji – i to w krajach bardzo rozwiniętych pod względem informatycznym. IE6 ma ponad 1/3 udziałów w Chinach, prawie ćwierć w Korei Południowej, 12% w Indiach i aż 10% w Japonii. Polska nie tylko na tym tle wypada dobrze. Z wynikiem 1,4% plasujemy się zaraz za krajami skandynawskimi, które jako jedyne na świecie mają mniejszy niż 1% odsetek IE6 na komputerach.

Źródło: IE6Countdown, Neowin

1 thoughts on “Microsoft uruchamia IE6countdown.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *