Microsoft zapłaci Nokii miliard dolarów?

Na początku lutego Microsoft i Nokia ogłosili nowy sojusz na rynku IT. Firmy będą współpracowały w zakresie oprogramowania i smartfonów. Teraz pojawiły się nowe doniesienia dotyczące finansowych aspektów porozumienia. Okazuje się, że Microsoft zapłaci Nokii co najmniej miliard dolarów za promocję systemu Windows Phone 7.

Bloomberg donosi, że Microsoft zainwestuje w rozwój telefonów telefonów z mobilną wersją Windowsa. Jest to jeden z warunków zawartego w luty tego roku porozumienia. Oczywiście układ jest również korzystny dla Microsoftu, ponieważ producent z Redmond otrzyma opłatę licencyjną od Nokii za każdą kopię systemu Windows Phone 7 zainstalowaną w telefonie komórkowym.

Analitycy twierdzą, że warunki umowy zapewniają Microsoftowi i Nokii zrównanie kosztów związanych z przedsięwzięciem. W najbliższych latach Nokia może obciąć budżet na badania i rozwój urządzeń o około 1/3 dlatego wsparcie finansowe tego sektora przez Microsoft jest sensowne. Rzecznik Microsoftu odmówił komentarza w tej sprawie. Przedstawiciel Nokii poinformował jedynie, że umowa nie została jeszcze sfinalizowane, a o szczegółach będzie można rozmawiać po zamknięciu sprawy.

Źródło: Bloomberg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *