Microsoft uruchomi sklep z ebookami? Wyciekły screeny

Windows 10 jest już na rynku trochę czasu, a Microsoft cały czas stara się go ulepszać oraz dodawać nowe funkcje. Tym razem jednak po integracji platformy mobilnej oraz desktopowej może przyjść czas na kolejną funkcję, która nadgoni Apple oraz Google.

Według  zrzutów ekranu, które wyciekły do sieci, gigant z Redmond pracuje obecnie nad własnym sklepem z książkami oraz wbudowanym w Windowsa czytnikiem ebooków.

Ebooki w Windows 10

Tropy na temat nowej funkcji pojawiły się w mobilnym wydaniu Windows 10 – oznacza to również, iż zgodnie z unifikacją będą one dostępne dla desktopowej wersji Windowsa. Na ten moment nie wiadomo, jak będzie wyglądało czytanie konkretnych książek oraz ich zakup, jednak jest pewne, że Microsoft pracuje nad specjalnym czytnikiem umożliwiającym przeglądanie tekstu z poziomu systemu. Wiadomo również, iż książki będą dystrybuowane w formacie EPUB.

Więcej informacji na temat samego projektu powinno pojawić się na przestrzeni kolejnych tygodni. Czy sklep z książkami to kolejna rzecz, jaką można dopisać do dużej aktualizacji Creators Update?

Jest to bardzo możliwe, ale na razie zalecamy przymknąć oko na te dane.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *