Microsoft reklamuje rozszerzenie dla Google Chrome w Windows 10

Menu Start Win 10

Użytkownicy Windows 10 powoli przyzwyczajają się do reklam w systemie. Te są widoczne między innymi w Menu Start, gdzie Microsoft proponuje nam aplikacje z Windows Store.

Swego czasu część internautów informowała również o reklamach na ekranie blokady, które przenosiły bezpośrednio do sklepu z aplikacjami. Jak się okazuje, to nie koniec nagabywania.

Gigant z Redmond dość mocno zachęcał do przesiadki na Microsoft Edge. Firma pogodziła się jednak z faktem, że internauci wolą rozwiązania konkurencji, dlatego teraz reklamuje… własne rozszerzenia do tychże.

Jak podaje Myce, część użytkowników zobaczyła w ostatnim czasie reklamę Personal Shopping Assistant, czyli rozszerzenia m.in. dla Google Chrome. Została ona wyświetlona bezpośrednio nad ikonką przeglądarki na pasku zadań.

Reklama rozszerzenia dla Google Chrome w Windows 10
Reklama rozszerzenia dla Google Chrome w Windows 10

Ostatnie opinie na temat rozszerzenia w Chrome Web Store jednoznacznie wskazują, że użytkownicy nie byli zadowoleni z reklamy. Część osób postanowiła zainstalować dodatek tylko po to, by móc wystawić negatywną opinię i poskarżyć się na praktyki Microsoftu.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft będzie co jakiś czas serwować nam reklamy w Windows 10, a użytkownicy systemu będą musieli się do nich przyzwyczaić lub poszukać nieoficjalnej blokady.

Źródło: Instalki.pl via Myce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *