Solidna dawka nowości w Windows 10 Build 15014

Użytkownicy zapisani do programu Windows Insider od teraz mają dostęp do najnowszej kompilacji systemu Windows 10 oznaczonej numerem 15014. Aktualizacja wnosi kilka interesujących nowości, które już niebawem mogą pojawić się w wersji Creators Update.

Największą nowinką jest platforma oferująca dostęp do e-booków. Użytkownicy będą mieli możliwość kupowania cyfrowych książek i czytania ich przy użyciu przeglądarki Microsoft Edge. Stosowna ikona dająca dostęp do naszych zasobów oczywiście znajdzie się w przeglądarce, tuż obok zakładek. Oprogramowanie zyska oczywiście wsparcie najpopularniejszych formatów w świecie e-booków, czyli PDF oraz EPUB.

Ebooki w Windows 10

Kolejną nowością jest mechanizm automatycznego zwalniania miejsca na dysku twardym. Funkcja ta odpowiedzialna będzie za kasowanie plików tymczasowych oraz opróżnianie kosza po 30 dniach. Gigant z Redmond nie zapomniał również o użytkownikach laptopów, którzy otrzymali suwak przełączający system w tryb oszczędzania energii.

Za pomocą suwaka zmienimy ustawienia zarządzania energią

Oprócz tego w aktualizacji znajdziemy szereg pomniejszych udoskonaleń np. poprawa działania Cortany czy dodanie możliwości zbierania wszystkich ustawień sieci WiFi w jednym miejscu.

Źródło: Instalki.pl via Windows Central

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *