Windows Defender Security Center pojawi się w ramach Creators Update

windows defender security center

Microsoft zapowiedział na swoim blogu, że kolejną nowością udostępnioną w ramach Creators Update będzie Windows Defender Security Center. To nic innego, jak centrum bezpieczeństwa, w którym zebrane będą najważniejsze informacje o systemie.

Rozwiązanie to będzie udostępniane w postaci osobnej aplikacji. Umożliwi ona m.in. podejrzenie aktualnej ochrony systemu przed wirusami. Program wyświetli, czy jest za to odpowiedzialne zewnętrzne rozwiązanie antywirusowe, czy też wbudowany w system Windows Defender.

W przypadku tego drugiego wyświetlone zostaną ostatnie wyniki skanowania oraz historia wykrytych zagrożeń. Jeżeli korzystamy z zewnętrznego antywirusa, miejsce to pozwoli szybko uruchomić skan.

Kolejna zakładka przedstawi ostatnie aktualizacje Windowsa, sterowników, stan dysku twardego oraz żywotność baterii. Z tego miejsca będzie można uruchomić czystą instalację systemu, która usunie aplikacje, jednak pozostawi prywatne dane i dokumenty.

W nowej aplikacji znajdziemy też informacje na temat zapory ogniowej i aktywnych połączeń sieciowych. Czwarty segment to natomiast ochrona związana z surfowaniem po sieci. Funkcja ostrzeże o podejrzanych stronach internetowych, pobieranych plikach i nieznanych aplikacjach.

Ostatnia zakładka związana jest z opcjami rodzinnymi. Użytkownik otrzyma między innymi dostęp do funkcji kontroli rodzicielskiej, z poziomu której np. ograniczy uprawnienia dzieci.

Microsoft wyjaśnia, że Windows Defender Security Center ma za zadanie sprawić, by użytkownik był lepiej poinformowany na temat stanu zabezpieczeń jego komputera. Rozwiązanie zadebiutuje w Windows 10 wraz z aktualizacją Creators Update.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *