Microsoft Whiteboard, czyli wirtualna tablica jest już dostępna oficjalnie

W kwestii produktywności oraz wykorzystywania kreatywności użytkowników Microsoft ostatnimi czasy nie ma sobie równych – wielką popularnością cieszą się specjalne kontrolery dedykowane platformie Surface Studio w kształcie pokrętła, a teraz czas na kolejne świetne rozwiązanie, tym razem z Surface Hub, które znalazło się na innych platformach.

A mowa o Microsoft Whiteboard – znakomitej aplikacji, które pozwala nam skorzystać z wirtualnej tablicy do pisania, po której możemy do woli kreślić za pośrednictwem wirtualnych mazaków o różnorodnych kolorach.

Microsoft Whiteboard 2
Microsoft Whiteboard

Użytkownicy mogą dodawać doń kartki samoprzylepne, korzystać z asysty aplikacji przy kreśleniu kół czy innych regularnych kształtów, jak również przesuwać już nakreślone elementy i układać je w takiej kolejności, jaka nam odpowiada.

Ciekawą funkcją tej aplikacji jest możliwość jednoczesnej pracy nad tablicą z inną osobą, oczywiście zdalnie. Program był dostępny dla posiadaczy systemu Windows 10 już od grudnia, choć tylko w trybie Insider Preview i cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, bowiem skorzystało z niego ponad 200 tysięcy osób.

Teraz Microsoft Whiteboard jest dostępna oficjalnie – wirtualną tablicę do pisania możemy pobrać za darmo z Microsoft Store. To jednak nie koniec ekspansji tej aplikacji – już niebawem swoją wersję dostaną także posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem oraz iOS, a specjalna jej wersja pojawi się także w formie internetowej usługi.

źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *