Notatnik od Microsoftu doczeka się aktualizacji :)

Notatnik

Są pewne rzeczy, które na przestrzeni ostatnich lat nie zmienialy się praktycznie w ogóle. Do tej listy bez wątpienia można dopisać Notatnik, będący jednym z elementów składowych systemu operacyjnego Windows.

Mimo premier kilku kolejnych odsłon tego OS-a wygląd tej aplikacji w ogóle się zmienia – i ta cecha aplikacji pozostanie niezmienna, ale po raz pierwszy od kilku lat Microsoft zdecydował się na aktualizację tego programu i zaimplementowanie kilku ciekawych funkcji.

Wszystkie nowe funkcjonalności Notatnika pojawią się wraz z najnowszą aktualizacją systemu Windows o nazwie Redstone 5, która pojawi się prawdopodobnie pod koniec 2018 roku. Na nowości przyjdzie nam więc nieco poczekać, ale już wiemy, czego możemy się spodziewać.

Możliwe stanie się chociażby powiększanie tekstu – wystarczy jego zaznaczenie, a następnie skorzystanie z kombinacji Ctrl + kółko myszy, co znacznie ułatwi ten proces i pozwoli na rezygnację z narzędzia zmiany rozmiaru czcionki. Z automatu zostanie także uruchomiony pasek statusu, który pokazuje liczbę wierszy oraz kolumn w tekście.

Uruchomiona zostanie także kombinacja klawiszy Ctrl + Backspace, która pozwoli na usunięcie ostatniego zapisanego słowa; ponadto Notatnik doczeka się także współpracy z wyszukiwarką Bing, w której będzie można odnaleźć znaczenie każdego słowa, które wpiszemy w edytor tekstu.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *