Następca Windows 10 na horyzoncie?

Windows

Choć Windows 10 jest na rynku zaledwie od trzech lat, to wcale nie oznacza, że spekulacje na temat jego następcy nie mają prawa bytu. Co więcej, właśnie poznaliśmy jedną z pierwszych, ciekawych informacji na temat rozwiązań, nad którymi pracuje Microsoft.

Co więcej, prace te mają być prowadzone wespół z AMD, co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę rynkową pozycję tego koncernu zarówno na poletku procesorów, jak i kart graficznych. Jak donosi amerykański koncern technologiczny Synaptics, wskrzeszona ma zostać wizja systemu Windows Polaris, choć z pierwszych informacji wynika, że w podstawowych założeniach będzie to OS niewiele różniący się od “dziesiątki”.

Nowa wersja systemu Windows miałaby bowiem zostać oparta na systemie zabezpieczeń biometrycznych oraz funkcjonalności Windows Hello, czyli de facto na rozwiązaniach, z których korzysta już Windows 10. Oczywiście ich możliwości zostałyby bardzo mocno rozszerzone.

Całość miałaby bazować na platformie złożonej z układów AMD Ryzen Mobile i nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Możliwe jednak, że będzie to zupełnie nowa wersja ostatniego OS koncernu z Redmond i szczerze powiedziawszy, takie rozwiązanie wydaje się być najbardziej możliwe do zrealizowania.

Czas pokaże, czy te plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkownikom systemu Windows brzmi naprawdę bardzo sensownie i miejmy nadzieję, że gigant z Redmond pójdzie właśnie w tym kierunku.

Źródło: neowin via Instalki

3 thoughts on “Następca Windows 10 na horyzoncie?

  1. Lepsze jest wrogiem dobrego. Nie naprawiaj jeżeli nie jest zepsute. MS pominął w nazwie Win cyfrę 9 . Było to czarowanie rzeczywistości. Win 10 funkcjonalnie jest na pewno lepszy od Win 8, ale jego stabilność jest nie lepsza (tak to jest, gdy wdrażasz system bez przetestowania odporności na hakerów, idiotów – np. wciśnięcie klawisza 0 przy działaniu “podziel przez..”, który w tępy sposób to robi i zawiesza się). Win 10 to kolejna porażka MS. Młodzi gniewni, którzy go stworzyli są ideowcami, bez praktyki. MS powinien zachować win7, który jest stabilny i dopracować nowy system tak, żeby był odporny na niesfornych użytkowników i hakerów. Pazerność finansowa nie popłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *