Microsoft Surface Go – realna konkurencja dla iPada?

Microsoft w ostatnich miesiącach pokazywał, iż nie chce rezygnować z klientów, którzy wykorzystują do pracy lub rozrywki sprzęt mobilny. Firma zaprezentowała tablet Surface Go – to domyślna odpowiedź na iPada od Apple. Co potrafi ten sprzęt i przede wszystkim ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Microsoft Surface Go pojawi się w kilku konfiguracjach do wyboru i trafi do sklepów już na początku sierpnia tego roku. Sprzęt został wyposażony w 10 calowy ekran Pixel Sense, który działa w proporcjach 3:2 przy zachowaniu rozdzielczości na poziomie 1800 x 1200 pikseli. Do tego wszystkiego można dodać obsługę piórka Surace Pen oraz aż 4096 rozpoznawalnych punktów nacisku.

Microsoft Surface Go
Microsoft Surface Go

Za wydajność w tablecie Microsoftu ma odpowiadać procesor Intel Pentium 4415Y wspierany przez 4 lub 8 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika producent przeznaczy dysk SSD w konfiguracji od 64 do 256 gigabajtów. Co jeszcze? Modem LTE, złącze jack, system Windows 10 oraz bateria, która według giganta z Redmond ma zapewnić czas pracy oscylującyw granicach 9 godzin. Microsoft Surface Go ładuje się za pomocą złącza USB typu C.

Ile trzeba zapłacić za ten sprzęt? W najtańszej konfiguracji tablet Microsoftu ma kosztować około 399 dolarów. Na moment pisania tego tekstu daje to około 1450 złotych. Można jednak podejrzewać, że w oficjalnej, polskiej dystrybucji zobaczymy cenę w granicach 1699 złotych. To dalej nieźle względem niektórych iPadów, ale dalej nieco za drogo.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *