Microsoft: Windows 8 beta pojawi się w lutym

Microsoft ogłosił, że wersja beta systemu Windows 8 zostanie udostępniona do testów w lutym. Gigant oprogramowania jest w trakcie przygotowań do wydania nowej generacji systemu operacyjnego w 2012 roku: Pierwszym kamieniem milowym będzie, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, premiera wersji beta w lutym 2012.

Choć twórcy nie potwierdzili jeszcze ostatecznej daty premiery Windows 8, testerzy dostaną w swoje ręce system, który przynosi wiele nowych funkcji. Wraz z Windows 8 pojawi się interfejs Metro, który przypomina w wielu aspektach interfejs mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 7 – charakterystyczne płytki mają zapewnić łatwą nawigację na ekranach dotykowych.

Obecna wersja testowa już teraz zyskała uznanie za niektóre funkcje dotykowe, jednak wciąż pozostaje kwestia dostosowania interfejsu do tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Oprócz tego, w wersji beta Windows 8 Microsoft weźmie na cel poprawki dotyczące nawigacji po aplikacjach w Windows 8. Kiedy Windows 8 pojawi się w wersji ostatecznej? Z pewnością zdążymy już ochłonąć po Euro 2012.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *