Microsoft Exchange Server 2010 SP2 wydany

Firma Microsoft wydała drugi dodatek Service Pack dla Microsoft Exchange Server 2010, dodając kilka nowych funkcji do oprogramowania serwera przeznaczonego dla klientów korporacyjnych. Pierwszy dodatek Service Pack ukazał się w sierpniu 2010.

Przedstawiciele Microsoft poinformowali, że nowy, drugi dodatek Service Pack został zaprojektowany na podstawie opinii klientów. Aktualizacja wprowadza obsługę dla 13 języków dla serwerów i 66 językach dla klientów.

Drugi dodatek Service Pack można pobrać ze strony internetowej firmy Microsoft – oprogramowanie ma długą listę uzupełnień, zmian i poprawek, o których więcej można przeczytać na witrynie Microsoft TechNet. Jednym z dodatków jest Hybrid Configuration Wizzard, którego celem jest dostarczenie użytkownikom programu Exchange Server 2010 “usprawnionego procesu konfiguracji hybrydowej oprogramowania zainstalowanego na serwerze z Office 365 Exchange.”

Kolejna nowa funkcja dotyczy użytkowników mobilnych systemów operacyjnych. Microsoft zawarł w dodatku SP 2 mini-wersję aplikacji Outlook Web. Jest to “lekki klient, podobny do Outlook Mobile Access w Exchange 2003.” Użytkownicy Exchange Server 2010 mogą korzystać z aplikacji do wykonywania podstawowych działań, takich jak zarządzanie wiadomościami e-mail, z tworzenia kalendarzy, przekazywania zaproszeń na spotkania i wiele innych.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *