Każdy smartfon z Windows Phone otrzyma aktualizację Mango

Microsoft poinformował ostatnio, iż model Dell Venue Pro otrzyma aktualizację systemu Windows Phone via Zune do najnowszej wersji Mango. Oznacza to nie mniej, ni więcej, tylko dostępność aktualizacji systemu dla wszystkich modeli z systemem WP7. Jest to osiągnięcie, którego wydawcy Androida mogą Microsoftowi jedynie pozazdrościć.

Wśród wydawców mobilnych systemów operacyjnych, podobną skutecznością aktualizacji może się pochwalić jedynie Apple. W przypadku firmy z Cupertino, aktualizacja oprogramowania, które dotyczy tylko linii produktów marki Apple nie jest jednak tak wymagająca, jak proces dostarczenia aktualizacji Windows Phone na wiele modeli produkowanych przez wiele różnych firm.

Pomimo osiągnięcia sukcesu, nie obyło się bez problemów. Mango zaczęto dostarczać od września, jednak niektóre urządzenia wykazywały problemy dotyczące kompatybilności. Samsung Focus czekał na dostępność aktualizacji do poprzedniego tygodnia, a do listy kompatybilnych urządzeń Dell Venue Pro dodano dopiero przed kilkoma dniami.

Źródło: Neowin

One thought on “Każdy smartfon z Windows Phone otrzyma aktualizację Mango

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *