IE 9 drugą najpopularniejszą przeglądarką Windows 7

Microsoft usilnie promuje przeglądarkę internetową Internet Explorer 9 – może się okazać, że wysiłki firmy nie idą na marne. W najnowszym poście na blogu firmy wykazano, że w przypadku komputerów z systemem Windows 7, udział Internet Explorer 9 wynosi więcej od udziałów Google Chrome i Firefox. Obecnie około 25% użytkowników systemu Windows 7 korzysta z przeglądarki IE9.

Microsoft twierdzi, że w przypadku systemu Windows 7, IE 9 ustępuje miejsca już tylko IE 8 – a do przejęcia pierwszego miejsca brakuje niewiele. Firma ogłosiła również, że w Stanach Zjednoczonych IE 9 powinna stać się wkrótce numerem jeden wśród przeglądarek internetowych używanych na Windows 7. Internet Explorer 9 został wydany w marcu 2011.

Microsoft korzysta ze statystyk podanych przez NetMarketShare.com. Zgodnie z danymi opublikowanymi na tej samej stronie, Internet Explorer 8 nadal jest najczęściej używaną przeglądarką internetową na całym świecie, niezależnie od systemu operacyjnego – z udziałem 28,2%. Chrome jest numerem 2 z 14,58%, a Internet Explorer 9 jest trzeci z udziałem 10,25%. IE 6 jest numerem czwartym (8,03%), a kolejny jest Firefox (7,27%).

Microsoft promuje korzystanie z IE 9 – szczególnie kosztem rezygnacji z IE 6. Firma przypomina użytkownikom o zagrożeniach bezpieczeństwa oraz o lepszej kompatybilności nowej przeglądarki z witrynami internetowymi, które używają bardziej zaawansowanych funkcji HTML5.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *