Microsoft: Windows 8 zostanie wydany za 2 lata

W holenderskiej wersji korporacyjnego bloga, Microsoft zapowiedział, wydanie kolejnej wersji systemu operacyjnego, Windows 8. Nad nową wersją “okienek” trwają prace, które doprowadzą do wydania systemu za około dwa lata.

Nowa wiadomość została napisana na zakończenie postu na temat pierwszej rocznicy wydania Windows 7. Tym samym Microsoft zapowiada późniejszą datę wydania nowego systemu, niż przeciek w postaci zestawu slajdów, który obiegł sieć jakiś czas temu.

Na wspomnianych slajdach można było dowiedzieć się, że nowy Windows będzie zawierał Windows App Store podobny do sklepu Apple zaprezentowanego w zeszłym tygodniu. Będzie także logowanie przez rozpoznanie rysów twarzy i szybszy czas logowania do systemu. Slajdy podawały początek roku 2011 jako czas wydania systemu.

Zważywszy, że Apple wyda swój nowy system operacyjny Mac OS X Lion w podobnym czasie, Windows 8 będzie musiał zawierać kilka zaskakujących funkcji, by pozostać konkurencyjnym.

Trzyletnia przerwa między wydaniami kolejnych wersji systemów to standard w przypadku Microsoft. Już dawniej widać było różnicę między Apple i Microsoft – drugi producent zwykle dawał sobie więcej czasu na opracowanie i wdrożenie nowego systemu operacyjnego dla PC. Warto wspomnieć choćby o 5 latach przerwy między Windows XP i Vistą. Na takie przerwy Windows nie pozwoli sobie już nigdy, jak zobowiązał się publicznie dyrektor generalny spółki, Steve Ballmer.

Źródło: Microsoft, Mashable

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *