Windows XP znika z nowych komputerów

22 października minęła pierwsza rocznica wydania systemu operacyjnego Windows 7. Najnowszy OS odniósł sukces będąc najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii. W ciągu zaledwie jednego roku sprzedano 240 milionów licencji. Przy okazji rocznicy warto zwrócić uwagę także na inne wydarzenie – definitywne pożegnanie systemu Windows XP.

Ostatnią kategorią komputerów, na których można było instalować fabrycznie 9-letni system operacyjny Windows XP były netbooki. Teraz musi nastąpić zmiana warty. Nic dziwnego, że nadszedł czas na zastąpienie starego systemu nową generacją, która jest lepiej dostosowana do potrzeb klientów i możliwości komputerów.

Firmy znacznie chętniej przechodzą na Windows 7 niż na Windows Vista. Duże przedsiębiorstwa na całym świecie zaczynają traktować nowy system jako standard. Trzeba docenić rolę Windows XP jako rewolucyjnego systemu operacyjnego. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich wersji Windowsa była znaczna poprawa stabilności. Przed XP system często się wieszał i miał problemy ze sterownikami. Popularny XP’ek był wielkim skokiem technologicznym, a jego jakość sprawiła, że użytkownicy nie chcieli przenosić się na Vistę. Jeszcze rok temu wydawało się, że XP nie odejdzie nigdy. Aż do dziś…

Źródło: Neowin, INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *