Microsoft wstrzymuje aktualizację przeglądarki Edge Chromium

Edge Chromium

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 gigant z Redmond ogłosił wczoraj, iż aktualizacje dla przeglądarki Edge Chromium zostają tymczasowo zawieszone. Niemniej, dotyczy to wyłącznie stabilnego wydania przeglądarki. W wydaniach Canary, Dev oraz Beta aktualizacje wciąż będą się pojawiać. Poza tym, tak samo jak Google Chrome, stabilny Edge Chromium będzie otrzymywał niezbędne poprawki związane z bezpieczeństwem.

„W świetle bieżących okoliczności zespół pracujący nad Edgem wstrzyma aktualizację stabilnej wersji przeglądarki do tej o numerze 81, zgodnej z Projektem Chromium. Zobowiązujemy się jednak do stałego poprawiania bezpieczeństwa i stabilności Edge’a 80. Kolejnymi informacjami na ten temat podzielimy się jeszcze w tym tygodniu.”, czytamy na Twitterze w poście deweloperów przeglądarki Microsoftu.

Trudna, ale dobra decyzja

Decyzja o wstrzymaniu większości aktualizacji dla przeglądarki jest dobrą decyzją. W ten sposób Microsoft nieco ułatwi życie deweloperów, dla których w tej chwili reagowanie na jakiekolwiek problemy związane z wypuszczaniem nowych aktualizacji może być utrudnione ze względu na konieczność pracy zdalnej.

Edge Chromium

Microsoft nie ogłosił, kiedy zamierza powrócić do regularnego cyklu wydawania aktualizacji dla swojej przeglądarki. Biorąc pod uwagę sytuację na świecie można śmiało założyć, że Gigant w tej chwili nie jest w stanie nic w tej kwestii zaplanować. Wygląda więc na to, że przez długi czas będziemy musieli zadowolić się bieżącą wersją Edge’a Chromium.

Źródło: Microsoft, via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *