Microsoft wycofuje aktualizację z Patch Tuesday

Windows Update, problemy

Czy firmie Microsoft uda się kiedyś wypuścić aktualizację, która nie będzie powodowała żadnych problemów? Być może, ale z pewnością do takich łatek nie można zaliczyć jeszcze ostatniego zestawu ulepszeń udostępnionego 11 lutego, w ramach tzw. Patch Tuesday. Aktualizacja Microsoftu o oznaczeniu KB4524244 została właśnie wycofana z dystrybucji w ramach Windows Update.

Poprawki zabezpieczeń KB4524244 zostały udostępnione kilka dni temu dla wszystkich wersji systemu Windows 10. Na swoich komputerach, jeszcze przed wycofaniem, zdążyło je zainstalować wielu posiadaczy Windowsa 10 1607, 1703, 1709, 1803, 1809, 1903 oraz 1909. Niestety, pewien odsetek użytkowników OSu Microsoftu zaczął uskarżać się na liczne błędy.

“Samodzielna aktualizacja zabezpieczeń została usunięta z powodu problemu dotyczącego pewnej grupy urządzeń. Nie będzie ponownie oferowana z Windows Update, Windows Server Update Services (WSUS) lub Microsoft Update Catalog. Uwaga: Usunięcie tej samodzielnej aktualizacji zabezpieczeń nie wpływa na pomyślną instalację ani żadne zmiany w ramach innych aktualizacji zabezpieczeń z 11 lutego 2020 r., W tym najnowszej aktualizacji zbiorczej (LCU), comiesięcznego pakietu zbiorczego lub tylko aktualizacji zabezpieczeń”, podaje Microsoft.

Pierwszy z problemów, który w obliczu innych zawartych w poprawce KB4524244 nazwać można raczej zbawieniem, jest dość typowy i wiąże się z brakiem możliwości jej zainstalowania. Aktualizacja na wielu komputerach po prostu nie chce się zainstalować.

Najnowsza aktualizacja Windows 10 psuje funkcję resetowania komputera do ustawień początkowych, ale także zakłóca pracę dedykowanych przycisków “Push Button Reset” stosowanych w laptopach. W najlepszym wypadku użytkownik systemu trafi po restarcie komputera do trybu recovery, w nieco gorszym PC wyświetli komunikat o błędzie.

Wśród innych usterek związanych z najnowszą aktualizacją wymienia się problemy z uruchamianiem komputerów, niestabilną pracę systemu, a także zanikający w losowych momentach dźwięk.

Jeśli nie doświadczacie żadnych problemów z poprawką KB4524244, to możecie śmiało zostawić ją w systemie. Jeśli napotkacie na kłopoty, odinstalujcie aktualizację – to na razie jedyna metoda na naprawienie sytuacji. Zrobicie to z menu: “Ustawienia”, “Aktualizacja i zabezpieczenia”, “Wyświetl historię aktualizacji”, “Odinstaluj aktualizacje”.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *