Nowy Office na Androida został udostępniony

Microsoft Office Android

Użytkownikom wybranych smartfonów Samsunga bardzo dobrze znana jest aplikacja Microsoft Office Mobile. Ten mobilny pakiet Office, zawierający i Worda, i Excela, i PowerPointa, preinstalowany na wspomnianym sprzęcie w ramach umowy partnerskiej dwóch firm, był czymś, czego użytkownicy pozostałych urządzeń z Androidem mogli przez długi czas jedynie pozazdrościć, aż do teraz.

Microsoft w końcu udostępnił w Sklepie Play pakiet Office przeznaczony dla wszystkich urządzeń z Androidem – no, prawie wszystkich. Nowa aplikacja, „Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i więcej”, została zaprojektowana tylko z myślą o smartfonach, co sprawia, że jej działanie na tabletach i chromebookach pozostawia wiele do życzenia. Póki co jej interfejs po prostu nie jest dostosowany do pracy na dużych ekranach.

Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i więcej

Microsoft testował zunifikowany mobilny pakiet Office już od początku ubiegłego roku. W listopadzie wczesna wersja aplikacji została udostępniona szerokiej publiczności, ale wkrótce potem testy cofnięto do fazy zamkniętej. Teraz, skoro nastąpiła premiera aplikacji, śmiało można odinstalować samodzielne aplikacje Microsoft Word, Microsoft Excel oraz Microsoft PowerPoint, o ile istnieje taka potrzeba.

Z pewnością znajdą się tacy, którzy wolą korzystać wyłącznie chociażby z aplikacji Microsoft Word zamiast całego pakietu w formie zbiorczej aplikacji, zwłaszcza że wymienione samodzielne aplikacje są przystosowane do pracy na dużym ekranie, na przykład tabletu. Natomiast, jeśli należycie do osób, które korzystają i z Excela, i z Worda, i z PowerPointa, i to tylko na smartfonie (spośród urządzeń mobilnych), aplikacja 3 w 1 z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Microsoft Office na Androida

Co z nowym Microsoft Office na tablety?

Niestety, póki co nie wiadomo, czy Microsoft zamierza przystosować aplikację z pakietem Office do pracy na tabletach, ani czy zamierza usunąć z dystrybucji mobilne aplikacje Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint. Tajemnicą jest także, kiedy mobilny pakiet Office trafi na urządzenia z iOS.

Najnowszą aplikację Microsoftu można pobrać np. z tego miejsca.

Źródło: Android Police via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *