Te funkcje powinny wkrótce trafić do przeglądarki Edge Chromium

Nowy Microsoft Edge

W styczniu tego roku Microsoft w końcu udostępnił swoją nową przeglądarkę Edge Chromium – przeglądarkę, w której leciwy już silnik EdgeHTML został zastąpiony przez Chromium. Trzeba przyznać, że ta jest nie tylko szybsza, ale i nowocześniejsza od swojej poprzedniczki, jednak wciąż posiada pewne wady. Na szczęście, niektóre z nich już niedługo zostaną naprawione. Firma przedstawiła zaktualizowany terminarz z listą zmian i funkcji, które w odpowiednim czasie mają do Edge’a Chromium trafić.

Jak można wyczytać w zapowiedzi Microsoftu, już w lutym tego roku w przeglądarce mają zostać rozwiązane problemy z synchronizacją Ulubionych (odpowiednikiem Zakładek z Chrome), ponownym pojawianiem się wcześniej usuniętych Ulubionych czy ich duplikowaniem. Później, lecz jeszcze nie wiadomo kiedy, firma zamierza wzbogacić Edge’a Chromium też o dodatkowe opcje sortowania Ulubionych.

Fragment listy zmian planowanych dla Edge’a Chromium | Źródło: Microsoft

Nowości, które są planowane na luty to też możliwość synchronizowania zainstalowanych do przeglądarki rozszerzeń między urządzeniami. Poza tym, w tym miesiącu Microsoft chce między innymi pozwolić na ustawianie dowolnego zdjęcia jako tło nowo otwartej karty.

Co jeszcze czeka Edge’a Chromium w przyszłości?

Latem w przeglądarce ma pojawić się możliwość synchronizowania między urządzeniami historii przeglądania. W bliżej nie określonym terminie Microsoft chce wprowadzić zaś wsparcie dla motywów z Chrome Web Store, czytania na głos plików PDF, automatycznego blokowania autoodtwarzania na stronach oraz udostępnić Edge’a Chromium na urządzeniach z Linuxem, i nie tylko.

Pełną listę planowanych przez Microsoft zmian znajdziecie pod tym adresem. Co ciekawe, wymieniono też w niej rzeczy, których firma zdecydowanie nie zamierza do Edge’a wprowadzić. Wśród nich znalazła się możliwość logowania do przeglądarki za pomocą konta Google.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie Edge Chromium otrzyma aktualizację ze zmianami zapowiedzianymi na luty. Do końca miesiąca nie pozostało jednak zbyt wiele dni, a więc raczej nie będziemy musieli czekać na nią zbyt długo.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *