Jak zmieniała się popularność poszczególnych wersji Windowsa od 2003 do 2020

Windows popularność

Jak wiele może zmienić się na przestrzeni 17 lat w świecie nowoczesnych technologii? Oj, naprawdę wiele. Pomyślcie tylko z jakich komputerów i smartfonów korzystaliśmy w 2003 roku, a jak daleko możliwości tych urządzeń sięgają dziś. Dość powiedzieć, że w 2003 roku system Windows XP zainstalowany był na niemalże 84% wszystkich komputerów z Windowsem! O takiej popularności Windowsa 10 Microsoft może dziś tylko pomarzyć.

Zmianom w popularności poszczególnych systemów Windows na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat postanowił przyjrzeć się jeden z internautów, który stworzonym przez siebie GIFem podzielił się ze światem za pośrednictwem serwisu Reddit. W formie graficznej w bardzo przejrzysty sposób zaprezentował on jak zmieniały się trendy i doskonale zobrazował to jaką estymą “pececiarzy” cieszyły się poszczególne OSy giganta z Redmond.

Na GIFie widać jak na dłoni choćby niską popularność Windowsa Visty, który do dziś przez wielu uznawany jest za najgorszy z systemów Windows. Czy słusznie? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Grafika prezentuje z kolei sporą popularność Windowsa 7, któremu to może nie udało się powtórzyć wyczynu Windowsa XP i zawojować 84% rynku (maksymalnie miał ok 63%), ale po dziś dzień korzysta z niego ponad 20% wszystkich użytkowników komputerów. A Windows 10? Ma obecnie 69,23% udziałów, co oznacza, że jest OSem częściej spotykanym niż Windows 7 w szczycie swojej popularności. Dacie wiarę?

Źródło: Reddit via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *