Jak przeglądać historię schowka w Windows 10?

Schowek Windows 10

Windows 10 posiada naprawdę wiele funkcji, o których przeciętny użytkownik może nie mieć pojęcia. Słyszeliście, że “dziesiątka” posiada historię schowka, a w dodatku kopiowane dane można synchronizować pomiędzy urządzeniami? Jeżeli nie, zapraszamy do lektury.

Rozwiązania chmurowe sprawiły, że coraz łatwiej przenosić dane pomiędzy urządzeniami. Pracujesz na komputerze w biurze, wracasz do domu i bez problemu możesz przeglądać historię skopiowanych tekstów i obrazków, które znajdowały się w schowku w ciągu całego dnia. Oczywiście pod warunkiem, że w obu miejscach korzystasz z urządzenia z systemem Windows 10. Mało tego, dane dostępne są też z poziomu smartfonów z Androidem, pod warunkiem, że zainstalujesz Microsoft Launcher.

Historia schowka – włączanie

Warto jednak wiedzieć, że historia schowka w systemie Windows 10 nie jest domyślnie aktywna. Aby włączyć schowek po raz pierwszy, należy wybrać klawisz logo Windows + V a następnie Włącz. Ustawienia synchronizacji elementów dostępne są z poziomu ustawień systemowych Windowsa (aby włączyć funkcję synchronizacji należy wybrać Start > Ustawienia > System > Schowek. Wybierz Wł. w obszarze “Synchronizuj między urządzeniami”).

Ustawienia, Schowek
Ustawienia, Schowek / Źródło: Instalki.pl

Korzystając ze wspomnianego już skrótu klawisz logo Windows + V uzyskamy dostęp do historii schowka.

Schowek - historia
Źródło: Instalki.pl

Prywatność

Oczywiście korzystanie z omawianej funkcji nasuwa pytania o prywatność. Dane przesyłane są na serwery Microsoftu tak aby były dostępne z każdego urządzenia gdzie zalogowałeś się za pomocą konta Microsoft. Warto mieć to na uwadze. Z pewnością znajdą się osoby, które docenią historię schowka – pracując z tekstem czy grafikami można w szybki i wygodny sposób wrócić do zapisanych danych.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *