Microsoft wyda we wtorek 10 biuletynów bezpieczeństwa

Tradycyjna comiesięczna aktualizacja oprogramowania Microsoft odbędzie się już za kilka dni. Tym razem Patch Tuesday wypada 14 maja. Microsoft ogłosił, że w ramach aktualizacji pojawi się 10 biuletynów bezpieczeństwa.

Zgodnie z treścią zapowiedzi dotyczącej biuletynów zabezpieczeń na stronie internetowej firmy Microsoft, poprawka dotyczy łącznie 34 błędów oprogramowania. Dwa z 10 biuletynów oznaczono jako “krytyczne” – są one poświęcone różnym wersjom systemu Windows oraz Internet Explorer. Jednym z krytycznych biuletynów naprawi problemy z Windows 8 i Internet Explorer 10.

Jak zwykle Microsoft nie podał szczegółów na temat specyfiki za tych aktualizacji, tak aby nie powiadamiać hakerów przed uruchomieniem aktualizacji. Na firmowym blogu dotyczącym zagadnieniom bezpieczeństwa, MS oświadczył, że będzie próbował wypchnąć pełną aktualizację zabezpieczeń programu Internet Explorer w celu rozwiązania problemu exploita zero day w Internet Explorer 8. Microsoft wydał już w środę poprawkę “Fix it” oraz pracuje nad pełnym biuletynem zabezpieczeń przeglądarki.

Warto przypomnieć, iż Microsoft zazwyczaj wypuszcza nowe aktualizacje oprogramowania dla rodziny produktów Surface w ramach Patch Day. W ostatnim miesiącu, zarówno Surface Pro jak i Surface RT otrzymały kilka poprawek błędów i wydajności.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *