Reason

Nazwa: Reason
Wersja: 12

Reason to wirtualne studio do tworzenia i nagrywania muzyki. Dzięki załączonym oraz dodatkowym zestawom instrumentów, efektów i bibliotek brzmień, program oferuje to wszystko co potrzebne jest do komponowania, nagrywania, miksowania i produkowania świetnie brzmiącej muzyki.

Twórz piosenki w Reason z wykorzystaniem dołączonych syntezatorów, samplerów, odtwarzaczy pętli muzycznych oraz maszyn perkusyjnych. Dodaj gitarę, wokal syntezatory MIDI lub nagraj cały zespól. Zmiksuj i wykonaj mastering za pomocą programowej konsoli wzorowanej na klasycznej wartej miliony dolarów. Dzięki inspirującym bankom brzmień oraz intuicyjnemu środowisku pracy proces tworzenia przebiega bardzo sprawnie i bezproblemowo, pozwalając skupić się jedynie na muzyce.

Sercem programu Reason jest wirtualny stojak („rack”) z instrumentami i efektami, który wypełniasz w trakcie tworzenia piosenki. Dodawaj, usuwaj oraz zamieniaj wybrane prze Ciebie instrumenty i efekty w wirtualnym stojaku. Potrzebujesz więcej sprzętu? Żaden problem. Wybierz syntezator, maszynę perkusyjną lub inne urządzenie dostępne w menu „Create” i natychmiast pojawi się ono w Twoim stojaku. Ponieważ Reason jest opracowany tak by nie obciążać zbytnio komputera możesz dodawać do „racka” tyle urządzeń ile potrzebujesz i nie spowoduje to spowolnienia pracy komputera.

Nowości w Reason:

Kilka nowych ulepszeń sprawia, że miksowanie w programie jest jeszcze szybsze i jeszcze lepsze. W programie Reason najbardziej istotne funkcje miksera dostępne są również w urządzeniu w „rack’u”. Każdy kanał audio oraz kanał miksera wyposażony jest w kontrolę poziomu dźwięku, panoramy, solo, wyciszenia. Reason ma rozbudowaną bibliotekę brzmień fabrycznych z nowymi pętlami i zestawami perkusyjnymi (house, dubstep, metal). Wersja 7 zawiera również możliwość synchronizacji czasowej MIDI Out praz MIDI clock. Dodaj brzmienie swojego ulubionego syntezatora sprzętowego oraz maszyny perkusyjnej do programu Reason i kontroluj każdy z ich parametrów poprzez program.

Reason ma także rozszerzone możliwości edycyjne nagranych materiałów audio. Zarejestruj na przykład gitarę, program wykryje wszelkie momenty przejściowe w nagraniu i potnie plik automatycznie na poszczególne fragmenty. W celu importowania własnych plików dźwiękowych do programu Reason  program został zaopatrzony w większą ilość wspieranych formatów plików, na przykład mp3, WMA czy AAC.

Pobierz: Reason

Kup: Reason

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *