Microsoft wydaje dużą aktualizację dla Xbox One

Xbox One

Microsoft udostępnił najnowszą aktualizację systemu konsoli Xbox One, wprowadzając kilka przydatnych funkcji. Jest wśród nich między innymi tryb Arena.

W centrum gier pojawiła się nowa karta o nazwie „Turnieje”. Z jej poziomu można zobaczyć wszystkie nadchodzące turnieje, do których można się zapisać. Obecnie jedyną obsługiwaną grą jest Killer Instinct. Osoby, które zapiszą się do wydarzenia, otrzymają powiadomienie na smartfona bezpośrednio przed jego rozpoczęciem.

Możliwe będzie także tworzenie turniejów bezpośrednio przez graczy (obecnie wyłącznie w Killer Instinct). Użytkownicy będą mogli ograniczyć rywalizację np. do swojego Klubu z Xbox Live.

Killer instinct
Turnieje w Killer Instinct jedną z nowości w aktualizacji

Uproszczono też dodawanie wiadomości w zakładce „Poszukuję grupy”. Od teraz użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia, gdy ich znajomi, których obserwują, utworzą tam wpis.

W Klubach Xbox Live pojawiła się natomiast nowa zakładka Beam. Dzięki temu będziemy mogli w szybki sposób podejrzeć streamy prowadzone przez osoby należące do danego klubu.

Xbox One otrzymał też obsługę technologii Dolby Atmos, która poprawia dźwiękowe wrażenia płynące z gry. Tryb ten będzie również dostępny dla zestawów słuchawkowych, jednak należy go wykupić w sklepie Microsoftu.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *