Sposób na darmową aktualizację Windows 10 S do Pro?

Windows 10 S

Windows 10 S to okrojona wersja systemu, która będzie w stanie uruchamiać wyłącznie aplikacje pochodzące z Windows Store. Osoby chcące skorzystać z pełni możliwości Dziesiątki będą musiały wykupić uaktualnienie do wersji Pro.

Jak się jednak okazuje, Microsoft pozostawił furtkę, dzięki której możliwa będzie darmowa przesiadka. Będą z niej mogły skorzystać osoby używające technologii pomocniczych.

Wspomniane technologie są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim mogą w normalny sposób użytkować system Windows 10, korzystając np. z syntezatora mowy.

Z doświadczenia wiemy jednak, że Microsoft w żaden sposób tego nie weryfikuje. Właśnie w taki sposób wciąż można zaktualizować starszy system do Windows 10, deklarując korzystanie z technologii pomocniczych. Z pewnością podobnie będzie można wykonać aktualizację z Windows 10 S do Pro, choć obecnie nie jest to jeszcze pewne.

Warto również dodać, że do końca bieżącego roku osoby, które zakupią Surface Laptop, mogą legalnie przeprowadzić aktualizację do Windows 10 Pro, bez uciekania się do mniej oficjalnych metod.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *