Microsoft wydaje Windows 10 build 10532

Microsoft nie zwalnia tempa. W sieci zadebiutował właśnie kolejny build Windows 10 przeznaczony dla osób zapisanych do programu Windows Insider. Innymi słowy jest to wersja testowa, w której wdrożono nowe funkcje, jednak nie można mówić o jakiejkolwiek rewolucji. Dodatkowo w buildzie pojawiło się kilka irytujących błędów.

Testerzy zapisani do specjalnego programu Microsoftu znacznie częściej otrzymują nowe buildy, niż zwykli użytkownicy. Na serwerach amerykańskiego giganta pojawił się właśnie system oznaczony numerem 10532. Nie wprowadza zbyt wiele nowości, zamiast tego komplikuje funkcjonowanie już dostępnych elementów.

Zacznijmy jednak od nowości. W Windows 10 build 10532 pojawiło się nieco przemodelowane menu kontekstowe. Powinno ono teraz lepiej wpasowywać się zarówno w jasny, jak i ciemny design systemu. Użytkownicy wersji testowej otrzymali również możliwość dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat poszczególnych funkcji na serwisach społecznościowych. Oprócz zgłoszenia do Microsoftu, mogą oni opublikować swoje informacje np. na Twitterze.

Podrasowane menu kontekstowe
Podrasowane menu kontekstowe

Jednocześnie w systemie pojawiło się kilka problemów. Nie działa 64-bitowa wersja Google Chrome oraz Windows Hello, czyli system zabezpieczenia, który nie daje się oszukać nawet bliźniakom.

Najnowsza wersja testowa Windows 10 jest dostępna dla uczestników Windows Insider, którzy zapisali się do szybkiego kręgu aktualizacji.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *