Google Chrome nie skorzysta z centrum akcji w Windows 10

Centrum akcji to nowa funkcja, która pojawiła się w Windows 10. Za jej pomocą system prezentuje użytkownikowi najważniejsze powiadomienia, dotyczące statusu Windowsa czy też zewnętrznych aplikacji. Google nie ma jednak w planach korzystania z tego elementu w przypadku przeglądarki Chrome.

Centrum akcji jednym się podoba, innym nie. Nagminne wyświetlanie powiadomień może niektórym przeszkadzać i przypominać chociażby Androida. Na szczęście użytkownicy mają możliwość całkowitego wyłączenia tej funkcji.

W przypadku Google Chrome nie będzie to jednak konieczne, bowiem amerykańska firma nie zamierza integrować swojej przeglądarki z systemowymi powiadomieniami. Zagadnienie zostało wyjaśnione przez jednego z programistów pracujących nad rozwojem Chrome.

Przyznał on, że jego zespół zastanawiał się nad takim rozwiązaniem, jednak ostatecznie zaniechano integracji. Google chce bowiem, aby przeglądarka zachowywała się identycznie na wszystkich systemach – Windows 7, Windows 8 czy Windows 10. Ma to znacznie ułatwić pracę zewnętrznym deweloperom, którzy tworzą własne rozszerzenia i dodatki do Google Chrome.

Jednocześnie zapewniono nas, że zespół powróci do tematu za kilka lat, gdy być może większość komputerów będzie napędzana przez Windows 10. Wtedy takie rozwiązanie miałoby sens.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *