75 mln instalacji Windows 10

W przeciągu pierwszych 24 godzin od momentu premiery Windows 10 został zainstalowany na 14 milionach urządzeń. Zainteresowanie systemem było zatem bardzo duże i można się było spodziewać, że kolejne dni przyniosą sporą liczbę nowych użytkowników. Tak też się stało. Po czterech tygodniach od premiery Microsoft może się pochwalić 75 milionami instalacji.

Informację o liczbie instalacji Windows 10 przekazał za pośrednictwem Twittera Yusuf Mehdi, szef marketingu Microsoftu. Przyznał również, że z każdą minutą liczba komputerów i tabletów napędzanych przez Dziesiątkę wciąż się zwiększa.

To znakomity wynik, tym bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę kondycję Windows 8 w analogicznym okresie po premierze. Wtedy też Microsoft mógł się pochwalić 40 milionami sprzedanych licencji. Bariera 100 milionów aktywacji została osiągnięta po sześciu miesiącach.

Oczywiście porównanie obydwu systemów nie jest do końca sprawiedliwe. Windows 10 jest bowiem dystrybuowany w formie darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy Windows 7 oraz Windows 8, natomiast za Ósemkę należało zapłacić.

Przy okazji Mehdi zdradził kilka interesujących szczegółów na temat Windows 10. System ten jest obecnie zainstalowany na ponad 90 tysiącach unikalnych modeli komputerów i tabletów w 192 krajach na całym świecie. Swoim zasięgiem Dziesiątka objęła zatem niemal cały glob.

Z pewnością kilka najbliższych miesięcy przyczyni się do jeszcze większej ilości instalacji Windows 10. Dla Microsoftu najważniejszy jest pierwszy rok, w trakcie którego użytkownicy mogą wykonać darmową aktualizację.

Zobacz również: Jak wykonać aktualizację do Windows 10

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *