Masz smartfon z 4 GB pamięci? Możesz mieć problem z instalacją Windows 10

Windows 10 na komputery i tablety jest już dostępny na rynku. Nie możemy jednak powiedzieć tego samego o wersji mobilnej, przeznaczonej na smartfony. Posiadacze tych urządzeń wciąż muszą czekać na stosowną aktualizację. Jak się okazuje, nie każdy otrzyma nowe okienka. Problemy mogą się pojawić w przypadku smartfonów z 4 GB pamięci.

Już podczas pierwszych zapowiedzi Microsoft zapewniał, że Windows 10 Mobile będzie przeznaczony dla większości urządzeń opartych na mobilnym Windowsie. Z informacji pochodzących z niemieckiej strony Microsoftu wynika jednak, że do aktualizacji wymagane jest przynajmniej 8 GB pamięci.

Wszystko wskazuje zatem na to, że smartfony oparte na Windows Phone z mniejszą ilością pamięci nie otrzymają aktualizacji do Dziesiątki. Jest to prawdopodobna informacja, bowiem już teraz na urządzeniach tych nie można instalować wersji testowej.

Wśród smartfonów z Windows Phone z 4 GB pamięci znaleźć można między innymi Nokię Lumię 530, Alcatel One Touch Pixi 3, Karbonn Titanium Wind W4 czy Kazam Thunder 340 W. Jak widać, lista nie jest szczególnie duża i brakuje na niej popularniejszych konstrukcji.

Czy rzeczywiście smartfony z 4 GB pamięci zostaną wykluczone z aktualizacji, dowiemy się w nadchodzących miesiącach. Windows 10 Mobile jest już bowiem w ostatniej fazie przygotowującej do premiery.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Masz smartfon z 4 GB pamięci? Możesz mieć problem z instalacją Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *