Microsoft wydłuży wsparcie Windows XP, ale nie dla wszystkich

Kwiecień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zakończenie oficjalnego wsparcia dla systemu Windows XP. O ile prywatni użytkownicy nie przywiązują do tego szczególnej uwagi, tak korporacje czy struktury rządowe stoją przed poważnym problemem. W związku z tym Microsoft rozważa możliwość wydłużenia wsparcia dla niektórych podmiotów.

Serwis The Register donosi, że przedstawiciele systemu służby zdrowia Wielkiej Brytanii negocjują z Microsoftem w sprawie wydłużenia wsparcia dla komputerów działających pod przestarzałym już Windowsem XP. Umowa miałaby zapewnić łatki bezpieczeństwa dla ponad miliona urządzeń do czasu, aż zostaną one wymienione na nowe jednostki.

Niestety nie wiadomo nic na temat ewentualnych kwot, jakie system zdrowia będzie musiał płacić w zamian za wydłużone wsparcie. Ceny są bowiem dostosowywane indywidualnie do każdej sytuacji. Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział, że duże przedsiębiorstwa i organizacje będą mogły wykupić przedłużenie wsparcia do czasu, aż wewnętrzne rozwiązania zostaną przystosowane do współpracy z nowszym systemem. Opłata za taką usługę może wynosić nawet 200 dolarów od jednego stanowiska.

Źródło: The Register

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *