Microsoft wyjaśnia, dlaczego Internet Explorer 11 jest szybszy od konkurencji

Microsoft ze swoją przeglądarką Internet Explorer przebył bardzo długą drogę. Program w końcu może rywalizować z produktami konkurencji i nie odstaje pod względem szybkości działania. Według giganta z Redmond jest on nawet szybszy od innych przeglądarek. Jak udało się to osiągnąć? Microsoft wyjaśnia najważniejsze zalety Internet Explorer 11.

Z oficjalnego bloga Microsoftu możemy wyczytać, dlaczego przeglądarka tej firmy jest aktualnie szybsza od konkurencji. Wszystko dzięki specjalnej funkcji, która pozwala przewidywać zachowania internautów i wczytywać strony w tle, zanim zostaną w ogóle otwarte.

Mechanizm działa na zasadzie nauki. Analizuje podstawowe zachowania internautów, ich przyzwyczajenia, a także ogólne zasady poruszania się w sieci. Na tej podstawie wybiera kolejne strony, które są prerenderowane w tle.

Webmasterzy mogą również skorzystać ze specjalnego kodu. Wstrzyknięty na wybraną stronę poinformuje przeglądarkę, co wczytać jako następne. Doskonale jest to zobrazowane na stronie testowej, zawierającej zdjęcia w wysokiej jakości. Klasyczna przeglądarka wczytuje fotografię dopiero w momencie kliknięcia. Internet Explorer 11 działa natomiast w tle, dzięki czemu kolejna strona wyświetla się niemal natychmiastowo.

Microsoft zapewnia również, że funkcja ta w żaden sposób nie wpływa na żywotność baterii. Jeżeli webmasterzy będą optymalizować swoje strony pod tym kątem, przeglądanie sieci może okazać się dużo szybsze, a co za tym idzie – także przyjemniejsze.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *