Microsoft wyjaśnia zasady działania Windows XP po zakończeniu wsparcia

Pomimo swego wieku Windows XP wciąż jest niezwykle popularny w niektórych kręgach. Mimo tego Microsoft postanowił zakończyć oficjalne wsparcie dla systemu z dniem 8 kwietnia. Co się stanie z użytkownikami, którzy nie zechcą przenieść się na nowsze rozwiązanie? Gigant z Redmond wyjaśnia wszystkie nieścisłości, szczególnie te związane z ważnością kluczy licencyjnych.

Użytkownicy Windows XP wciąż będą mogli używać swojego systemu po zakończeniu wsparcia, nie otrzymają oni jednak nowych aktualizacji, przez co komputer będzie podatny na wszelkiego rodzaju ataki, wykorzystujące nowe luki w zabezpieczeniach.

Dowiedzieliśmy się również, że jeżeli ktoś z jakichś względów po 8 kwietnia będzie chciał zainstalować Windows XP, wciąż będzie musiał aktywować klucz licencyjny, jak to miało miejsce do tej pory. Microsoft nie porzuca zatem praw do swojego systemu.

Kilka słów padło także na temat trybu Windows XP, dostępnego z poziomu systemu Windows 7. Służy on do emulowania wirtualnego środowiska w celu uruchamiania starszych programów. Funkcja ta oczywiście nie zniknie, jednak Microsoft nie zaleca jej wykorzystywania ze względu na fakt, iż Windows XP będzie zdezaktualizowany i podatny na złośliwe oprogramowanie.

Źródło: ZDNet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *