Science-fiction staje się faktem dzięki Windows 8.1

Oglądając filmy science-fiction wielokrotnie podziwialiśmy ogromne hologramy, na których poszczególne funkcje wybierane były za pomocą sugestywnych ruchów rąk. Okazuje się, że technologia ta już istnieje i funkcjonuje całkiem nieźle wraz z Windowsem 8.1. Czy kafelkowe aplikacje mają potencjał, aby stać się przyszłością branży?

Digital Video Enterprises ujawniło swoje rozwiązanie skierowane do klientów biznesowych. Piszemy o nim jednak ze względu na fakt, iż samo w sobie jest niezwykle ciekawe. Firma przedstawiła bowiem działanie aplikacji metro na realistycznym hologramie. Użytkownik może nie tylko wybierać na nim interesujące go aplikacje, ale również uruchamiać je w pełnoekranowym trybie, wyświetlanym za pomocą hologramu. Do jego obserwacji nie są potrzebne żadne okulary 3D.

Jak widać, kafelkowe aplikacje bardzo dobrze sprawują się w środowisku 3D. Specyficzna technologia składa się z dwóch elementów – hologramu, który generuje obraz oraz kamerki Kinect, dzięki której możliwa jest obsługa systemu.

Technologia firmy Digital Video Enterprises umożliwia również prowadzenie wideokonferencji, wyświetlając hologramy innych osób w skali 1:1. Nadeszły możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy wyłącznie pomarzyć.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *