Sony myśli o smartfonach z Windows Phone

Sony aktualnie może się pochwalić smartfonami opartymi wyłącznie na Androidzie. Japoński gigant chce jednak poszerzyć swoje portfolio o nowe środowisko i będzie nim prawdopodobnie Windows Phone.

Na łamach serwisu TechRadar ukazał się artykuł oparty na wywiadzie, z którego możemy wyczytać, że Sony nie chce być producentem sprzętu opartego wyłącznie na jednym systemie operacyjnym. Według przedstawiciela japońskiej firmy takie zagranie jest na dłuższą metę ryzykowne. Przy okazji nadmienia on, że trwają zaawansowane rozmowy z Microsoftem.

Można się zatem domyślać, że Sony myśli nad smartfonami opartymi na Windows Phone. Japoński producent jest związany wyłącznie z Androidem od momentu rozdzielenia się z Ericssonem, w 2011 roku. W swoim portfolio posiada co prawda notebooki z serii Vaio, które działają na Windowsie, ale jest to zupełnie inna dziedzina. W przeszłości japoński gigant produkował również telefony z Windows Phone 6.x.

Pierre Perron podkreśla jednocześnie, że smartfon z Windows Phone to jedno z alternatywnych rozwiązań i nie należy się go spodziewać zbyt szybko. Wszystko wskazuje jednak na to, że rodzina kafelkowego systemu może się w najbliższym czasie rozrosnąć.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *