Microsoft wypuszcza aplikację Bing Translator dla Word i PowerPoint 2013

Microsoft regularnie rozwija nowe funkcje dla swojej wyszukiwarki Bing. W czerwcu informowaliśmy o wydaniu aplikacji Bing Translator dla Windows 8 i Windows Phone 8, zaś w dniu dzisiejszym firma z Redmond ogłosiła integrację autorskiego translatora z programem Word 2013 oraz PowerPoint 2013.

Aplikacja o nazwie Translator będzie udostępniona jeszcze dziś dla użytkowników pakietu Office 2013. Po instalacji, zostanie bezpośrednio zintegrowana z programem Word 2013 oraz PowerPoint 2013 i działać będzie w oparciu o Bing Translator. Z prawej strony ekranu pojawi się osobna kolumna, do której będzie można wkleić zaznaczony w dokumencie tekst, po czym aplikacja automatycznie przetłumaczy słowo lub zdanie na wybrany język. Na dzień dzisiejszy Bing Translator umożliwia tłumaczenie na 40 różnych języków, jednak wciąż nie mamy informacji, czy funkcja ta obejmować będzie równiez język polski.

microtranslatorword2k13

Pomysł na wydanie aplikacji pokrywa się z obchodem Międzynarodowego Dnia Tłumacza przez firmę z Redmond. Warto dodać, że na dzień dzisiejszy Bing Translator stale zyskuje na popularności, o czym świadczy zainteresowanie użytkowników już w 187 krajach na świecie. Ponadto średnia ilość tłumaczonych znaków z pakietu Office w ciągu godziny na całym świecie, osiągnęła już średnią 1.3 miliona.

Źródło: Technet Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *