Kinect w wersji Windows już wkrótce umożliwi kontrolę przy użyciu gestów?

Microsoft już jakiś czas temu udostępnił programistom narzędzia do tworzenia aplikacji na Kinecta dla systemu Windows. Wciąż jednak firma z Redmond nie przedstawiła sposobu, na wykorzystanie czujników ruchu, umożliwiających kontrolę systemu Windows za pomocą gestów. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Kinect w wersji PC jest popularny głównie wśród deweloperów. Już wkrótce jednak może się to zmienić, gdyż trwają zaawansowane prace nad nowym urządzeniem.

Jak donosi serwis ZDNet, nowy projekt oparty na technologii wykorzystywanej przez Kinecta, umożliwi przy użyciu rąk na sterowanie ekranem systemu Windows. Co więcej, funkcje te będą kompatybilne z systemami Windows 7 oraz Windows 8. W trakcie pierwszej prezentacji, pokazano m.in. jak poprzez zaciśnięcie pięści, “złapanie” okna, a następnie przesunięcie ręki w stronę górnej części klawiatury zmaksymalizowano okno. Inna sytuacja umożliwia przy użyciu kciuka i palca wskazującego przejście do menu wyszukiwania w systemie Windows 8.

kinect gest 2k13

Powyższe zdjęcie pokazuje, że czujnik ruchu umieszczony został nad klawiaturą, jednak zespół pracujący nad urządzeniem posiada również inny projekt, w którym sensor Kinecta może znajdować się pod kątem nachylenia 45 stopni od klawiatury. Oznacza to, że możliwe jest umieszczenie takiego czujnika na górnej podstawie monitora, a nawet zintegrować z monitorem. Omawiane prace trwają już ponoć od 18 miesięcy i w dalszym ciągu nie wiadomo, czy nowe funkcje zostaną zintegrowane z pierwszym czy też najnowszym modelem Kinecta.

Źródło: ZDNet, Foto: ZDNet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *