Microsoft wznawia wydanie jednej z kwietniowych poprawek

Na początku kwietnia Microsoft wydał paczkę poprawek bezpieczeństwa oprogramowania w ramach comiesięcznej aktualizacji “Patch Tuesday”. Kilka dni później, firma usunęła jedną z aktualizacji zabezpieczeń, KB2823324, zarówno z Centrum Pobierania, jak z aktualizacji automatycznej. Stało się to po otrzymaniu doniesienia, że aktualizacja była przyczyną błędów systemu, gdy została “połączona z wybranym oprogramowaniem.”

Obecnie Microsoft ponownie wydał tę aktualizację zabezpieczeń z nowym numerem wersji – KB2840149. W poście na blogu Microsoft Security Response, zespół Microsoft poinformował, że aktualizacja rozwiązuje “umiarkowane” zagrożenie oprogramowania niwelowane wcześniej przez KB2823324, jednak nie powinna powodować błędów poprzedniej wersji.

Użytkownicy systemu Windows, którzy korzystają z automatycznych aktualizacji, otrzymają KB2840149 w najbliższym czasie. Użytkownicy, którzy wolą aktualizować swoje oprogramowanie ręcznie, mogą pobrać poprawkę na stronie Microsoftu. Wersja KB2840149 jest dostępna dla systemów Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2.

Kolejny “Patch Tuesday” odbędzie się we wtorek, 14 maja, kiedy to powinniśmy również zobaczyć nowe aktualizacje firmware dla rodziny produktów Microsoftu Surface.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *